Blog > Komentarze do wpisu
24.11.06 "Drapieżcy" złupili rywali

DB/PAP /24.11.2006 06:48
Scott Hartnell, Dany Sabourin
Czternaste zwycięstwo w sezonie ligi NHL odnieśli hokeiści Nashville Predators, pokonując u siebie 6:0 Vancouver Canucks.

W bramce Predators wystąpili w czwartek Tomas Vokoun w dwóch pierwszych tercjach oraz Chris Mason - w ostatniej, gdy gospodarze prowadzili 6:0.

W ciągu 40 minut gry Vokoun powstrzymał 21 ataków rywali, ale po zakończeniu drugiej tercji udał się do szatni i nie wrócił na lód, bowiem odnowił mu się uraz nadgarstka. Zastąpił go Mason, który obronił 13 strzałów rywali.

Dwa gole zdobył w czwartek Scott Hartnell, który w 31. minucie zapewnił prowadzenie 3:0, a następnie podwyższył na 5:0 dwie i pół minuty później. W drugiej tercji na listę strzelców wpisali się także: Marek Zidlicky (33.) i Shea Weber (37.).

Po pierwszej tercji Nashville prowadziło 2:0, a autorami trafień byli: Darcy Hordichuk (3.) i Aleksander Radulow (5.).

"Drapieżcy", którzy wygrali 14 meczów i ponieśli siedem porażek (w tym dwie po dogrywce lub karnych za jeden punkt), prowadzą z dorobkiem 30 punktów w tabeli Central Division. Natomiast Canucks, którzy zgromadzili 23 punkty, zajmują drugie miejsce w Northwest Division.