NHL sezon 2006 2007, copyrights by Onet.pl i PAP S.A.
Blog > Komentarze do wpisu
23.11.06 ponad 100 bramek "Szabel"

TK/inf. własna /23.11.2006 07:39
Buffalo Sabres są pierwszą drużyną w tym sezonie, która uzyskała ponad 100 bramek. "Szable" odniosły 18. zwycięstwo w sezonie, wygrywając 7:4 przed własną publicznością z Toronto Maple Leafs.

Na zapewnienie zwycięstwa przez Buffalo miejscowi kibice musieli jednak poczekać do ostatniej minuty, kiedy to przy stanie 5:4, grając w osłabieniu krążek do pustej bramki skierował Jason Pominville, a chwilę później jego wyczyn skopiował Chris Drury.

W Wachovia Center w Philadelphii mecz rozstrzygnął się dopiero w dogrywce. W jej 5. minucie bramkę na wagę zwycięstwa dla Ottawa Senators uzyskał Wade Redden. Była to szósta porażka "Lotników" z rzędu przed własną publicznością.

Po czterech porażkach z rzędu Atlanta Trashers znowu zwycięskie. Hokeiści tej drużyny ograli bowiem na wyjeździe Washington Capitals 4:2.

O małą niespodziankę postarali się zawodnicy Vancouver Canucks, którzy pokonali po dogrywce na wyjeździe, Detroit Red Wings 4:3.

Po raz 9. w tym sezonie bez punktów pozostaną mistrzowie NHL, Carolina Hurricanes. Tym razem "Huragany" uległy na wyjeździe New York Islanders 2:4. Była to druga porażka z rzędu Carolina.

Drugi shutout w swoim czwartym meczu w NHL zanotował rookie Mike Smith. Bramkarz Dallas Stars obronił wszystkie strzały zawodników Nashville Predators dzięki czemu "Gwiazdy" wygrały 1:0.