NHL sezon 2006 2007, copyrights by Onet.pl i PAP S.A.
Blog > Komentarze do wpisu
19.11.06 zatrzymane "Szable", hat-trick Staala

TK/PAP /19.11.2006 10:53
Do niespodzianki doszło w Ottawie, gdzie miejscowi "Senatorowie" pokonali 4:1 Buffalo Sabres. Dla "Szabel" była to pierwsza wyjazdowa przegrana w tym sezonie i pierwsza porażka od 10 spotkań.

Na sekundę przed końcem pierwszej tercji prowadzenie 1:0 zapewnił "Szablom" Maksim Afinogenow, ale już w drugiej części gry wyrównał Peter Schaefer (26.).

Losy meczu decydowały się w trzeciej tercji, a bramki dla gospodarzy uzyskali w niej Dany Heatley (42.), Antoine Vermette (55.) i Chris Phillips (58.). W ten sposób "Senatorowie" pokonali Buffalo po raz drugi w ciągu czterech dni.

Bramkarz Sabres - Ryan Miller, który opuścił ostatnie pięć meczów w wyniku naciągnięcia mięśni uda, odnotował w sobotę 37 udanych interwencji. Natomiast Ray Emery z Ottawy obronił 23 strzały rywali.

W Pittsburghu miejscowi Penguins odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie, pokonując 3:1 New York Rangers, wiceliderów Atlantic Division.

Autorem dwóch trafień dla "Pingwinów" był Mark Recchi (47. i 55.), a w pierwszej tercji prowadzenie 1:0 zapewnił gospodarzom Jordan Staal (15.). Bramkarz Penguins - Marc-Andre Fleury odnotował 23 udane interwencje, a pomylił się tylko przy strzale Brendana Shanahana (51.).

Hokeiści Los Angeles Kings, którym w tym sezonie nie wiedzie się najlepiej, po raz kolejny zainkasowali komplet punktów. W spotkaniu przed własną publicznością z Phoenix Coyotes prowadzili już 3:0, by dać sobie strzelić trzy gole, ale ostatecznie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się wygraną "Królów" 5:3. Po raz trzeci z rzędu dwie bramki w spotkaniu uzyskał Aleksander Frołow. Ostatnim "Królem", któremu udała się ta sztuka był w marcu 1993 roku Luc Robitaille.

Czwarte zwycięstwo z rzędu zanotowały bostońskie "Niedźwiadki", które pokonały we własnej hali Washington Capitals 3:2. Bramkę na wagę dwóch punktów uzyskał w 126. sekundzie dogrywki Glen Murray. Po raz ostatni taka seria zdarzyła się Bruins w marcu 2004 roku.

Z kolei o trzecie zwycięstwo z rzędu postarali się hokeiści Montreal Canadiens, wygrywając 3:1 przed własną publicznością z Atlanta Trashers.

Wygraną zanotowali mistrzowie NHL, hokeiści Carolina Hurricanes, którzy przed własną publicznością pokonali 5:4 Dallas Stars. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Eric Staal (trzeci w karierze), który w ostatniej minucie meczu, strzałem do pustej bramki, przesądził o losach spotkania.