Blog > Komentarze do wpisu
18.11.06 Sabres nie do zatrzymania

PAP /18.11.2006 11:36
Maxim Afinogenov, Noah Welch
Po raz 16. w tym sezonie zwycięstwo odnotowali hokeiści Buffalo Sabres. W piątek zwyciężyli Pittsburgh Penguins 4:2 i umocnili się na prowadzeniu w lidze NHL, legitymując się 33 punktami.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był 19-letni Sidney Crosby, który dla Penguins zdobył dwa gole. W zespole "Szabel" na listę strzelców wpisało się czterech zawodników - Rosjanin Maksim Afinogenow, Austriak Thomas Vanek, Amerykanin Chris Drury i Czech Alesz Kotalik.

Sabres są nadal najlepszą drużyną NHL, a szansy utrzymania dystansu do drużyny z Buffalo nie wykorzystali Anaheim Ducks, przegrywając u siebie w rzutach karnych z Chicago Blackwaks 3:4. Tracą do "Szabel" dwa punkty.

Bohaterem meczu był Fin Tuomo Ruutu. W 51. minucie uzyskał wyrównującą na 3:3 bramkę dla "Jastrzębi" i doprowadził do dogrywki, a w serii rzutów karnych zdobył decydującego gola.

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Carolina Hurricanes pokonali w Waszyngtonie ekipę Capitals 4:1. Postacią numer jeden był Rod Brind'amour. 36-letni Kanadyjczyk zdobył dwa gole dla gości i asystował przy pozostałych, które strzelili Eric Cole i Ray Whitney. Bramkę dla gospodarzy uzyskał Słowak Richard Zednik, który wrócił do gry po absencji w sześciu meczach, spowodowanej kontuzją.

Ponad 15 minut grał Wojtek Wolski w meczu z Columbus Blue Jackets. Trzykrotnie strzelał na bramkę rywali, gola jednak nie zdobył, ale hokeiści Colorado Avalanche wygrali mecz w Columbus 3:0. Bramki uzyskali: Kanadyjczyk Paul Stastny, Fin Ossi Vaananen i Słowak Marek Svatos.

Finowi przy strzeleniu bramki pomógł Joe Sakic, który tym samym odnotował w swej karierze 926. punkt za asystę, co plasuje go na 14. miejscu w klasyfikacji wszech czasów, wspólnie z legendarnym Stanem Mikitą.