NHL sezon 2006 2007, copyrights by Onet.pl i PAP S.A.
Blog > Komentarze do wpisu
17.11.06 13 bramek w meczu "Predatorów"

TK/PAP /17.11.2006 08:27
Aż 13 bramek obejrzeli kibice w meczu Nashville Predators - Minnesota Wild w lidze NHL. Oba zespoły nie prezentowały się zbyt dobrze w defensywie stąd też wynik 7:6 dla gości. Rozstrzygająca bramka padła w serii rzutów karnych.

12. zwycięstwo w sezonie odnieśli hokeiści Minnesota Wild. Liderzy Northwest Division pokonali na wyjeździe 7:6 Nashville Predators, a decydujące trafienie w czwartej serii rzutów karnych odnotował Brian Rolston.

Na 38 sekund przed końcem dogrywki Paul Kariya z Predators nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego przez sędziego za brutalny atak na jednego z zawodników tego zespołu.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści Boston Bruins. Zapewnił im je Patrice Bergeron, który strzelił gola na 2:1 w 35. sekundzie dogrywki meczu z Toronto Maple Leafs.

W czwartek Bruins rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 1:0 po golu Phila Kessela (15.), ale w trzeciej tercji do wyrównał Bryan McCabe (54.).

Z kolei Florida Panthers zakończyli serię czterech porażek z rzędu, po tym, jak wygrali 5:1 z Montreal Canadiens. Swój drugi hat-trick w karierze w lidze NHL uzyskał Fin Olli Jokinen.

Jokinen po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców po upływie 37 sekund drugiej tercji, podwyższając prowadzenie gospodarzy na 2:0, bowiem w pierwszej części gry bramkę zdobył Chris Gratton (w 10. minucie).

W drugiej tercji David Aebischer z Canadiens jeszcze dwa razy musiał wyciągać krążek z siatki: po drugim trafieniu Jokinena (37.) i strzale Jaya Bouwmeestera (40.). Po drugiej przerwie w meczu zastąpił go w bramce Cristobal Huet, który w ostatnich 20 minutach powstrzymał 14 z 15 ataków rywali, a pokonał go tylko Jokinen, na 32 sekundy przed końcem.

Natomiast bramkarz gospodarzy Ed Belfour udanie interweniował 27 razy, a skapitulował tylko przy strzale Tomasa Plekaneca (33.).

Po raz pierwszy w tym sezonie hokeiści Phoenix Coyotes postarali się o to, by odnieść dwa zwycięstwa z rzędu. W czwartek pokonali oni po rzutach karnych Chicago Blackhawks 3:2.