Blog > Komentarze do wpisu
15.11.06 wygrana Rangers w meczu na szczycie

mw/PAP /15.11.2006 07:18
John Madden, Michal Rozsival
We wtorkowym spotkaniu na szczycie Atlantic Division New York Rangers wygrali na wyjeździe z New Jersey Devils 3:2. Tym samym przegrali serię czterech z rzędu zwycięstw drużyny z pobliskiego miasta i wygrali dziesiąty mecz sezonu.

Dwa gole dla nowojorczyków zdobył Czech Jaromir Jagr, wpisując się na listę strzelców w trzeciej minucie ostatniej tercji, w odstępie zaledwie 26 sekund.

Minutę i cztery sekundy po drugim trafieniu Jagra wynik meczu ustalił Brendan Shanahan, a hokeiści Rangers odrobili dwubramkowy deficyt po dwóch tercjach - gole dla Devils zdobyli: Jamie Langenbrunner (w 10. minucie) i Brian Gionta (36.).

W pierwszych dwóch tercjach bramkarz "Diabłów" Martin Brodeur zachował czyste konto, udanie interweniując przy 14 atakach rywali, ale w trzeciej części gry obronił siedem z dziesięciu strzałów.

Natomiast Henrik Lundqvist obronił 20 strzałów, z czego dziesięć w ostatnich 20 minutach. Dzięki temu Rangers wygrali po raz piąty w ostatnich siedmiu meczach, a czwarty raz z rzędu.

Także wynikiem 3:2 zakończył się mecz w Vancouver, gdzie Canucks przegrali z Detroit Red Wings, a decydująca okazała się bramka Johana Franzena (47.) uzyskana w osłabieniu.

Gole dla Red Wings, którzy wygrali dziewiąty mecz z rzędu (ostatnią porażkę odnotowali 21 października z Edmonton Oilers), zdobyli też: Valtteri Filppula (25.) i Henrik Zetterberg (42.).

Bramkarz Detroit - Dominik Haszek stracił pierwszego gola od 181 minut i 17 sekund, pokonany przez Henrika Sedina (28.). Później skapitulował jeszcze przy strzale Kevina Bieksy (42.).

W Calgary Miikka Kiprusoff obronił 24 strzały i po raz trzeci w sezonie, a 20. w karierze, był niepokonany. Przyczynił się do piątego z rzędu zwycięstwa Flames, którzy pokonali 3:0 St. Louis Blues, dzięki trafieniom: Daymonda Langkowa (4.), Kristiana Huseliusa (42.) i Andrew Ference'a (57.).

W ostatnim wtorkowym meczu Phoenix Coyotes odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie, wygrywając 4:3 z Minnesota Wild.