Blog > Komentarze do wpisu
11.11.06 przerwana seria "Kaczorów", wspaniały Hasek

TK/inf. własna /11.11.2006 08:49
Dominik Hasek
Nie udało się hokeistom Anaheim Mighty Ducks podtrzymać doskonałej serii, kiedy to zanotowali 16 kolejnych spotkań w lidze NHL, w których wywalczyli przynajmniej punkt. Tym razem w Calgary "Kaczory" uległy tamtejszym "Płomieniom" 0:3.

Była to tym samym pierwsza porażka Anaheim w tym sezonie odniesiona w regulaminowym czasie gry.

Z kolei w Pittsburghu fatalną serię pięciu porażek z rzędu, najgorszą od 10 lat, przerwali zawodnicy Ottawa Senators, wygrywając z tamtejszymi "Pingwinami" 6:3. O przewadze "Senatorów" świadczy chociażby liczba strzałów: 44:17. Dla Pittsburgh była to czwarta porażka z rzędu.

Trzynaste zwycięstwo w rozgrywkach odnieśli hokeiści Buffalo Sabres. Wygrali oni przed własną publicznością 5:4 z Florida Panthers, ale dopiero po dogrywce.

W meczu czołowych ekip Central Division, Detroit Red Wings wygrało 3:0 z Nashville Predators. Po raz drugi z rzędu czyste konto zachował więc bramkarz "Czerwonych Skrzydeł" Dominik Hasek. Dla Czecha jest to już 71. shutout w karierze w lidze NHL. Hasek pozostaje niepokonany w lidze od 153 minut i 28 sekund. Była to ósma wygrana z rzędu Detroit.

Atlanta Tharshers przegrali we własnej hali Philips Arena, w obecności 18 545 widzów, z New York Rangers 2:5. Postacią numer jeden w meczu był Szwed Michael Nylander. Zdobył dwie bramki dla gości, w tym pierwszą już w 15. sekundzie meczu, asystował przy bramce Czecha Michala Rozsivala. Trzy asysty zanotował inny czeski hokeista, Jaromir Jagr.