NHL sezon 2006 2007, copyrights by Onet.pl i PAP S.A.
Blog > Komentarze do wpisu
10.11.06 "Kaczory" pobiły 22-letni rekord "Nafciarzy"

TK/PAP /10.11.2006 07:35
Hokeiści Anaheim Mighty Ducks, wygrywając wyjazdowe spotkanie w lidze NHL 6:0 z Vancouver Canucks, pobili 22-letni rekord ligi należący do Edmonton Oilers.

"Kaczory" zanotowały bowiem 16. mecz z rzędu od początku sezonu, w którym zapisywali na swoim koncie przynajmniej jeden punkt. W spotkaniu tym drugi w tym sezonie shutout, a 23. w karierze zanotował bramkarz Anaheim Jean-Sebastien Giguere.

Mistrzowie NHL, Carolina Hurricanes, wygrali przed własną publicznością 5:0 z Washington Capitals. Pierwszy shutout zanotował bramkarz gospodarzy Cam Ward, z kolei Erik Cole uzyskał swój czwarty w karierze hat-trick.

Po raz pierwszy w tym sezonie trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali zawodnicy New Jersey Devils, wygrywając po rzutach karnych z Chicago Blackhawks 2:1.

Zaledwie pięć minut wystarczyło Columbus Blue Jackets, by rozstrzygnąc spotkanie z St Louis Blues na swoją korzyść. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej tercji. "Blusmeni" prowadzili już 2:1, ale wówczas nastąpił pięciominutowy zryw Columbus, który przyniósł im trzy gole.

Swój 25. shutout w karierze zanotował bramkarz Dallas Stars Marty Turco, który zachował czyste konto w meczu z Phoenix Coyotes zakończonym piłkarskim wynikiem 1:0.

Z kolei hat-trick w meczu Los Angeles Kings - San Jose Sharks 3:7 zanotował hokeista gości Patrick Marleau.

Kazach Nikołaj Antropow był bohaterem meczu ligi NHL w Bostonie między hokeistami Bruins i Toronto Maple Leafs. Antropow zdobył dwie bramki dla Maple Leafs, w tym strzałem do pustej bramki 11 sekund przed końcem gry, przesądzającą o zwycięstwie 6:4.

Goście prowadzili 4:0 i 5:1, ale z trudem obronili korzystny wynik. W 54. min, po bramce Wayne'a Primeau, "Niedźwiadki" doprowadziły do stanu 4:5. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny przyjezdnej.

Ekipa z Toronto straciła bramkarza Andrewa Raycrofta, który w drugiej tercji uległ kontuzji i ustąpił miejsca Jeanowi- Sebastianowi Aubinowi. Raycroft na 30 strzałów "przepuścił" dwa, Aubin także stracił dwie bramki, przy siedmiu strzałach.

A wracając do Antropowa - Kazachstan jest rywalem polskich hokeistów w przyszłorocznych mistrzostwach świata dywizji 1 w chińskim Qiuqihar.