NHL
NHL sezon 2006 2007, copyrights by Onet.pl i PAP S.A.
Blog > Komentarze do wpisu
09.11.06 jubileuszowy "shoot-out" Haszka

PAP 10:50

Czeski bramkarz Dominik Haszek w meczu swojej drużyny Detroit Red Wings z Edmonton Oilers (3:0) po raz siedemdziesiąty w lidze hokeja na lodzie NHL zachował czyste konto. Mistrz olimpijski z Nagano obronił w środę szesnaście strzałów.

"Nie miałem żadnych mocniejszych strzałów - mówi po meczu Dominik Haszek. - Mogłem spokojnie zastawiać krążek ciałem i odgrywać go do partnerów."

Red Wings od pierwszej minuty przeważali zdecydowanie na lodowisku. Haszek nie miał zbyt wiele pracy. Pierwszy strzał musiał bronić w 19. sekundzie drugiej tercji przy stanie 0:0. Gospodarze, którzy w strzałach na bramkę przeważali 45:16, prowadzenie uzyskali w 22. minucie po uderzeniu Dana Cleary.

Na początku trzeciej tercji, przy własnym osłabieniu, gola zdobył Henrik Zetterberg, a cztery i pół minuty przed końcem siódme kolejne zwycięstwo Detroit Red Wings przypieczętował Jiri Hudler.

"Przez cały mecz trzymaliśmy rywali jak najdalej od bramki, żeby nie mogli strzelać z bliska" - powiedział kapitan Red Wings Nicklas Lidstroem.

Zwycięzcy jednak stracili napastnika Jasona Williamsa, który w drugiej tercji po twardym starciu z Raffim Torresem padł na lód i został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono u niego wstrząs mózgu.

Radosny wieczór miał napastnik Martin Straka. Jego dwa gole pomogły New York Rangers pokonać Floridę Panthers 4:3. Wynik ustalono po rzutach karnych, a decydujące trafienie zanotował Michael Nylander.

Rangers mają w tym sezonie stuprocentową skuteczność w rozstrzyganiu meczów w rzutach karnych. Odnieśli trzecie zwycięstwo.

"Rzuty karne nam nie przeszkadzają - powiedział trener Rangers Tom Renney. - Mamy przewagę znakomitych strzelców."
sobota, 09 grudnia 2006, 7k

Polecane wpisy

  • ...

    ...

  • 24.11.06 "Drapieżcy" złupili rywali

    DB/PAP /24.11.2006 06:48 Scott Hartnell, Dany Sabourin Czternaste zwycięstwo w sezonie ligi NHL odnieśli hokeiści Nashville Predators, pokonując u siebie 6:0 Va

  • 23.11.06 ponad 100 bramek "Szabel"

    TK/inf. własna /23.11.2006 07:39 Buffalo Sabres są pierwszą drużyną w tym sezonie, która uzyskała ponad 100 bramek. "Szable" odniosły 18. zwycięstwo w