NHL sezon 2006 2007, copyrights by Onet.pl i PAP S.A.
Blog > Komentarze do wpisu
07.11.06 "Kaczory" znów zwycięskie

PAP 10:55

W 44. sekundzie dogrywki Fin Teemu Selaenne zdobył bramkę i Anaheim Mighty Ducks pokonali Pittsburgh Penguins 3:2. Hokeiści z Anaheim - to liderzy Pacific division, Penguins na skutek przegranej w dogrywce (za jeden punkt) - awansowali na pierwsze miejsce tabeli Atlantic division.

Selaenne strzelił gola, gdy jego drużyna grała w liczebnej przewadze - na ławce kar przebywał Noah Welch. Pozostałe bramki dla gospodarzy uzyskali - Chris Kunitz i Corey Perry. Mighty Ducks są jedynym zespołem, który nie przegrał meczu w regulaminowym czasie gry (60 min). Cztery porażki tej drużyny są wynikiem niepowodzeń w dogrywkach.

W ekipie "Pingwinów" na listę strzelców wpisali się Dominic Moore i Chris Thornburn. Asy atutowe ekipy z Pittsburgha - Kanadyjczyk Sidney Crosby i Rosjanin Jewgienij Małkin odnotowali po punkcie za asysty.

W dogrywce także rozstrzygnęły się losy zwycięstwa Washington Capitals nad Ottawa Senators (4:3). Decydującą bramkę w 1.33 min dodatkowego czasy gry zdobył Chris Clark. Goście w tym meczu prowadzili 3:0. 25 sekund przed końcem trzeciej tercji Rosjanin Aleksander Owieczkin (zdobył w meczu dwie bramki) doprowadził do remisu i dogrywki, która przyniosła korzyść ekipie stołecznej.

W poniedziałkowych meczach skutecznością wyróżnił się także inny Rosjanin - Ilia Kowalczuk z Atlanta Thrashers. W meczu z Boston Bruins (5:3) popisał się hat trickiem, a wszystkie bramki uzyskał w sytuacji, gdy jego drużyna grała w liczebnej przewadze.