NHL sezon 2006 2007, copyrights by Onet.pl i PAP S.A.
Blog > Komentarze do wpisu
05.11.06 niespodziewana porażka Buffalo

PAP 12:35

Hokeiści Colorado Avalanche zwyciężyli 3:2 z Vancouver Canucks i zajmują drugie miejsce w tabeli Northwest Division rozgrywek zawodowej ligi NHL.

Pierwszą tercję meczu wygrał 1:0 zespół z Vancouver, bramkę strzelił w 19 min Markus Naslund. W drugiej lepsi okazali się rywale (2:1). Na listę strzelców wpisali się Andrew Brunette i Paul Stastny, a jedną bramkę dla Vancover uzyskał Daniel Sedin. W trzeciej tercji zwycięską, swoją drugą bramkę zdobył Brunette.

Liderzy Northeast Division - zespół Buffalo Sabres niespodziewanie przegrali 1:4 z Toronto Maple Leafs. Ekipa z Toronto zapewniła sobie sukces w drugiej tercji meczu, którą wygrała 3:0. Bramki zdobyli: Mats Sundin, Darcy Tucker i Jeff O'Neill. Sundin wpisał się na listę strzelców także w pierwszej tercji, która zakończyła się remisem 1:1. Honorowego gola dla "Szabel" uzyskał w 8 minucie Jochen Hecht.

O zwycięstwie 5:3 Washington Capitals w meczu z Philadelphia Flyers zadecydowała pierwsza tercja, gdy hokeiści z Waszyngtonu rozgromili rywali 4:1. Dwie bramki zdobył Aleksander Owieczkin, po jednej Ben Clymer i Shaone Morrisonn.

W drugiej bezbramkowej tercji więcej okazji do strzelenia gola mieli zawodnicy z Filadelfii, ale żadnej nie wykorzystali. I choć w trzeciej uzyskali dwie (Geoff Sanderson i R.J. Umberger), to rywale odpowiedzieli jednym trafieniem Bena Clymera i ustalili rezultat spotkania na 5:3.