NHL sezon 2006 2007, copyrights by Onet.pl i PAP S.A.
Blog > Komentarze do wpisu
04.11.06 dziesiąta wygrana "Kaczorów"

PAP 11:40

Dziesiąte zwycięstwo w sezonie odnieśli liderzy Pacific Division Anahem Ducks pokonując "czerwoną latarnię" tej dywizji Phoenix Coyotes 6:2. Gospodarze trzy bramki strzelili grając w przewadze.

Pierwszy na listę wpisał się w 18 minucie pierwszej tercji Chris Kunitz. W drugiej gospodarze czterokrotnie pokonali bramkarza gości za sprawą Dustina Pennera (23), Teemu Selanne (29), Seana O'Donnella (35) i Andy McDonalda (39 z karnego).

Rozczarowania nie krył znakomity przed laty zawodnik, dziś trener hokeistów z Arizony Wayne Gretzky mówiąc: "Graliśmy tak jak obrazuje to końcowy wynik". Coyotes są najsłabszym, jak na razie zespołem w gronie 30 występujących w rozgrywkach".

Kaczory zdążające do poprawienia równie udanego startu jaki miał miejsce w sezonie 1984/85, kiedy wygrali dwanaście meczów i trzykrotnie zremisowali w ostatniej tercji piątkowego meczu w 45 minucie postawili kropkę nad "i" podwyższając na 5:1 (Chris Pronger). Bramki dla pokonanych zdobyli: Patrick Fischer w 42 i Mike Comrie w 51 minucie.

Rozstrzygnięcie w meczu Columbus Blue Jackets z Calgary Flames nastąpiło w karnych, a ojcem sukcesu był Manny Malhotra. Wcześniej gole dla gospodarzy strzelili: David Vyborny - 2, Siergiej Fiodorow i Duvie Westcott. Celnymi trafieniami dla pokonanych popisali się: Jarome Iginla, Daymond Langkow, Alex Tanguay i Dion Phaneuf. Była to piąta porażka Flames na wyjeździe i czwarta z rzędu.

Najlepszy zespół Southeast Division Atlanta Thrashers odniósł dziewiąte zwycięstwo. Tym razem ich wyższość musieli uznać na własnym lodowisku stołeczni Capitals przegrywając 3:4. Goście w odstępie zaledwie 210 sekund strzelili w drugiej tercji trzy bramki obejmując prowadzenie 3:2. W zespole Capitals, który przegrał ostatnie trzy mecze z Hawks wyróżnił się strzelec dwóch goli Dainius Zubrus.