Blog > Komentarze do wpisu
02.11.06 "Huragany" zmiotły rywali, gol Wolskiego

ws (inf. własna) /02.11.2006 06:58
Steve Staios, Wojtek Wolski
Rosjanin Jewgienij Małkin gwiazda Pittsburgh Penguins jest pierwszym pierwszoroczniakiem od 89 lat, który w sześciu kolejnych spotkaniach zawodowej ligi hokeja na lodzie NHL strzelił bramkę.

W środę po raz szósty pokonał bramkarza rywali. Tym razem krążek po jego strzale przepuścił w trzeciej minucie dogrywki bramkarz Los Angeles Kings Dan Cloutier. Wyjazdowy mecz wygrały "Pingwiny" 4:3.

Poprzednio takiego wyczynu w sezonie 1917/18 dokonali Joe Malone, Newsy Lalonde i Cy Denneny.

20-letni Małkin (drugi w drafcie w 2004 roku, po swoim rodaku Aleksandrze Owieczkinie) występował przed podpisaniem kontraktu z Penguins w Metallurgu Magnitogorsk. Dziś w nowej drużynie towarzyszą mu inni czołowi gracze pozyskani w drafcie: 18-letni Jordan Staal (drugi w 2006), Sydney Crosby (pierwszy w 2005) oraz bramkarz Marc-Andre Fleury (pierwszy w 2003 roku).

Trafieniem popisał się w środowy wieczór Kanadyjczyk urodzony w Zabrzu Wojtek Wolski strzelając gola dla Colorado Avalanche w wygranym wyjazdowym meczu z Columbus Blue Jackets 5:3. Autorami pozostałych bramek dla "Lawin", które odniosły piąte zwycięstwo w ostatnich siedmiu meczach, byli: Brett McLean, Joe Sakic, Mark Rycroft i Brad Richardson.

New York Rangers pokonali na wyjeździe po dogrywce Anaheim Ducks 4:3.

500 punktów w karierze, dzięki bramce strzelonej w środę, ma na koncie Marian Hossa z Atlanta Thrashers, którzy przegrali we własnej hali z Carolina Hurricanes 2:5. Natomiast setny punkt w dotychczasowych występach zanotował w Tampa Bay Hal Gill, gdzie Lightning uległy Toronto Maple Leafs 2:4. Piątą bramkę w ostatnich trzech meczach dla zespołu z Kanady strzelił Tomas Kaberle.

Najwięcej widzów w środę - 20066 - zgromadziło się w Detroit, oglądając zwycięstwo Red Wings nad Calgary Flames 3:2. W odstepie 79 sekund w pierwszej tercji bramki dla gospodarzy strzelili Johan Franzen i Tomas Holmstroem.