31.10.06 zwycięstwo Maple Leafs
NHL: zwycięstwo Maple Leafs
ws (inf. własna) /31.10.2006 08:57
Denis Gauthier, Robert Esche, Karl Stewart
W ciągu 86 sekund pierwszej tercji rozstrzygnęły się losy meczu Toronto Maple Leafs z Atlantą Thrashers (4:2) w lidze hokeja na lodzie NHL.

Dwukrotnie Darcy Tucker i raz Tomas Kaberle pokonali bramkarza gości w 10. i 11. minucie, a ich zespół objął prowadzenie 3:1.

"To były kluczowe chwile całego spotkania - przyznał kapitan Trashers Scott Mellanby. - Po tych uderzeniach rywali nie mogliśmy się już podnieść."

Hokeiści z Atlanty objęli prowadzenie w 9. minucie po strzale Ilji Kowalczuka. Jednak odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Po raz kolejny pokazali oni, że potrafią grać z Thrashers. Maple Leafs zwyciężyli ósmy raz z rzędu. Ostatni raz doznali porażki 27 października 2003 roku.

"Nie wiem dlaczego tak się dzieje i w meczach przeciwko nim tak się nam powodzi - powiedział Darcy Tucker. - Na pewno dwa punkty zdobyte w tym meczu są bardzo cenne."

Los Angeles Kings pewnie pokonali New York Rangers 4:1, a kapitan gości Jaromir Jagr po meczu powiedział, że "jego zespół grał tak jakby zapomniał jeździć na łyżwach."

"Tak grać musimy zawsze, w najlepszej lidze świata trzeba walczyć od początku do końca" - twierdził obrońca Brent Sopel, które swój dobry występ potwierdził dwoma golami.

W meczu St.Lous Blues - Anaheim Ducks (5:6 po karnych) gospodarzom udało się dwa razy odrobić dwubramkową stratę. Jako ostatni dokonał tego Radek Dvorak na 64 sekundy przed końcową syreną.

"Gdy prawie w ostatniej chwili wyrównaliśmy, to dobrze było zdobyć oba punkty. Niestety, to nam nie wyszło" - narzekał po meczu Christian Backman, strzelec pierwszej bramki dla Blues.