Blog > Komentarze do wpisu
21.10.06 "Szable" wciąż niepokonane
NHL: "Szable" wciąż niepokonane
PAP /21.10.2006 10:51
Tylko hokeiści Buffalo Sabres nie przegrali jeszcze meczu w lidze NHL. W piątek odnieśli siódme, kolejne zwycięstwo, pokonując we własnej hali drużynę broniącą Pucharu Stanleya - Carolina Hurricanes 5:4.

"Szable" mają w sumie dwanaście z rzędu wygranych, licząc pięć na zakończenie poprzedniego regularnego sezonu. To rekord klubu z Buffalo, który tak udanej serii nie miał od końca sezonu 1974-75 i początku następnego (11 zwycięstw).

Sabres i Hurricanes stworzyli w piątek ciekawe widowisko, mimo że nie obfitowało w strzały na bramki (29:20 dla gospodarzy). Po dwóch tercjach był remis 3:3, ale w trzeciej zaznaczyła się przewaga "Szabel", którzy udokumentowali ją golami Tomasa Vanka i Jaroslava Spacka w 54. i 56. minucie. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Mike'a Commodore'a na 75 sekund przed końcową syreną.

Wynikiem 5:4 zakończył się również mecz w Dallas, gdzie tamtejsi Stars wygrali z Chicago Blackhawks. 18 tys. kibiców przeżywało huśtawkę nastrojów, od zwątpienia do euforii. Początkowo to goście dyktowali warunki, prowadząc po dwóch tercjach 3:1. W trzeciej tercji gospodarze mozolnie odrabiali straty, ale w 56. minucie Martin Lapointe znów dał prowadzenie "Czarnym Jastrzębiom" 4:3. Finisz "Gwiazd" był skuteczny. Wyrównał Mike Ribeiro, gdy zegar pokazywał jeszcze 74 sekundy gry, a 34 sekundy później zwycięskiego gola strzelił Philippe Boucher.

Żaden piątkowy mecz nie był jednak tak dramatyczny, jak potyczka Saint Louis Blues z Vancouver Canucks. Blues prowadzili 2:0, ale w końcówce trzeciej tercji pozwolili gościom strzelić dwie bramki. Bohaterem dogrywki okazał się Sami Salo z drużyny Canucks. Fiński obrońca wbił krążek do siatki gospodarzy w... ostatniej sekundzie dodatkowego czasu gry. Miejscowi długo nie chcieli opuścić lodowiska, protestując przeciw niesłusznie - ich zdaniem - uznanej bramce.