19.10.06 Jubileuszowy występ Brodeura
NHL: Jubileuszowy występ Brodeura
PAP /19.10.2006 11:00
Evgeni Malkin
Martin Brodeur został trzecim bramkarzem w historii National Hockey League, który odnotował 450 ligowych zwycięstw. W środę obronił 37 strzałów hokeistów Pittsburgh Penguins, przyczyniając się do wyjazdowego zwycięstwa New Jersey Devils 2:1.

Brodeur pomylił się tylko przy strzale Jewgienija Małkina, który pokonał go w 39. minucie meczu, wyrównując na 1:1. Był to debiut 20-letniego rosyjskiego napastnika na lodowiskach NHL, bowiem opuścił pierwsze cztery spotkania zespołu z Pittsburgha w wyniku urazu lewego barku.

Małkin wystąpił w pierwszej piątce "Pingwinów", obok Sydneya Crosby'ego, który w poprzednim sezonie - w wieku 18 lat - został najmłodszym zawodnikiem w historii NHL, jaki przekroczył w rozgrywkach granicę 100 punktów (zdobył wówczas 102 pkt).

"Diabły" prowadziły 1:0 po golu Jaya Pandolfo (w 24. minucie), a zwycięstwo zapewnił im Jamie Langenbrunner (50.).

Hokeiści Colorado Avalanche pokonali na wyjeździe Toronto Maple Leafs 4:1, a pierwszą asystę w sezonie odnotował Wojtek Wolski, Kanadyjczyk pochodzenia polskiego.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 1:0 po golu Batesa Battaglii (3.), jednak później cztery bramki zdobyli zawodnicy Avalanche: dwie John-Michael Liles (36. i 47.) oraz po jednej Brett McLean (10.) i Milan Hejduk (58.).

Nieoczekiwanej porażki w Madison Squaere Garden doznał zespół New York Rangers. W środę przegrał 0:3 z Nashville Predators, w których bramce doskonale spisywał się Tomas Vokoun. Powstrzymał on 38 ataków gospodarzy i po raz 17. w karierze zachował czyste konto.

Autorami bramek byli: Jason Arnott (11.), Scott Nichol (30.) i Jerred Smithson (39.).