18.10.06 "Szable" idą jak burza
NHL: "Szable" idą jak burza
PAP /18.10.2006 10:20
Thomas Vanek, Maxim Afinogenov, Derek Roy
Szóste zwycięstwo w swoim szóstym meczu w sezonie ligi NHL odnieśli hokeiści Buffalo Sabres, pokonując na własnym lodowisku 9:1 Philadelphia Flyers. To najlepsze otwarcie rozgrywek w wykonaniu "Szabel" od 1975 roku.

Hokeiści z Buffalo przedłużyli też do 11 meczów serię wygranych spotkań w regularnych rozgrywkach ligowych (odnotowali pięć zwycięstw w poprzednim sezonie), a ostatni raz taką passę zespół Sabres odnotował 31 lat temu. Jednocześnie odniósł najwyższe zwycięstwo od stycznia tego roku, gdy wygrał 10:1 z Los Angeles Kings.

We wtorek dwie bramki dla gospodarzy zdobył Thomas Vanek (w 21. i 45. minucie), a także asystował przy obydwu trafieniach Dereka Roya (35. i 42.).

Autorami pozostałych goli dla "Szabel" byli: Jaroslav Spacek (31.), Chris Drury (32.), Henrik Tallinder (37.), Jiri Novotny (44.) i Maksim Afinogenow (38.), który odnotował także cztery asysty. Po pierwszej bezbramkowej tercji, drugą gospodarze wygrali 6:0.

Ryan Miller z Sabres obronił 37 z 38 ataków rywali, a pomylił się tylko przy strzale Jeffa Cartera (42.), natomiast w bramce "Lotników" - mimo dziewięciu straconych bramek - cały mecz rozegrał Robert Esche, który udanie interweniował 28 razy.

W Montrealu miejscowi Canadiens pokonali 5:4 Calgary Flames, a po dwa trafienia w drużynie gospodarzy odnotowali Radek Bonk (2. i 22.) i Sheldon Souray (14. i 30.), a jedno Aleksiej Kowaliow (36.), który ustalił wynik meczu.

Natomiast w zespole "Płomieni" dwie bramki uzyskał Matthew Lombardi (8. i 14.), Dion Phaneuf - odnotował jedną (28.) i dwie asysty, a czwartego gola zdobył Chuck Kobasew (21.).

W trakcie pierwszej tercji doszło do krótkiej przerwy, bowiem do szpitala został zabrany Aaron Downey. Napastnik Canadiens został uderzony w głowę barkiem przez obrońcę Calgary - Robyna Regehra.