17.10.06 Zwycięstwo Carolina Hurricanes
NHL: Zwycięstwo Carolina Hurricanes
PAP /17.10.2006 10:08
Ray Whitney, Rod Brind'Amour, Justin Williams
Obrońcy Pucharu Stanleya, hokeiści Carolina Hurricanes pokonali na wyjeździe Tampa Bay Lightning 5:1 w poniedziałkowym meczu ligi NHL. Hat-trickiem popisał się Justin Williams.

Zawodnik Hurricanes wpisał się na listę strzelców w 24., 38. i 41. minucie. Pozostałe gole dla zwycięzców uzyskali Rod Brind'Amour (5) oraz Eric Belanger (30). Dwie minuty przed końcową syreną honorowe trafienie zaliczył Nikita Aleksiejew.

Zespół Tampa Bay przegrał wyraźnie, mimo że miał zdecydowaną przewagę, jeśli chodzi o liczbę strzałów - 35:23.

Już siedem bramek w tym sezonie uzyskał hokeista New York Rangers, 37-letni Brendan Shanahan. Jest liderem klasyfikacji najskuteczniejszych. W poniedziałek raz pokonał bramkarza New Jersey Devils, Martina Brodeura. Drużyna Rangers wygrała 4:2.

Shanahan podpisał kontrakt z nowojorską ekipą dwa miesiące temu. Wcześniej występował m.in. w Detroit Red Wings, St. Louis Blues i Devils. Dotychczas rozegrał 1356 spotkań ligowych i strzelił 605 goli.

Osiem bramek zobaczyli kibice w meczu Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks (3:5). W ostatniej minucie pierwszej tercji goście dwukrotnie posłali krążek do siatki. Autorami bramek byli Martin Lapointe i Lasse Kukkonen. Na początku drugiej odsłony Radim Vrbata podwyższył na 3:0. Hokeistom gospodarzy udało się jednak doprowadzić do stanu 3:3 (Joe Sakic, Tyler Arnason, Patrice Brisebois), ale ostatnie słowo należało do rywali. W 46. minucie bramkę uzyskał Lapointe, a sekundę przed końcem rezultat ustalił Patrick Sharp.