15.10.06 Trzeci gol Wolskiego
NHL: Trzeci gol Wolskiego
PAP /15.10.2006 11:07
Wojtek Wolski, Peter Stastny, Milan Hejduk
Mats Sundin zdobył 500. gola w lidze NHL, dającego hokeistom Toronto Maple Leafs zwycięstwo po dogrywce 5:4 nad Calgary Flames. W sobotę wieczorem szwedzki napastnik zdobył w sumie trzy bramki dla "Klonowych Liści", odnotował też jedną asystę.

Po pierwszej tercji zespół z Toronto prowadził 2:0, po golach Darcy'ego Tuckera (w 9. minucie) i Sundina (16.), który asystował przy pierwszym trafieniu w meczu.

Początek drugiej tercji przyniósł trzy bramki dla Flames, w tym dwie autorstwa Marka Giordano (25. i 32.) i jedną Matthew Lombardiego (28.), ale jeszcze przed jej końcem prowadzenie 4:3 objęły "Klonowe Liście", po trafieniach Aleksa Steena (38.) i Sundina (39.).

Do wyrównania doprowadził Daymond Langkow (48.), a po upływie 50 sekund dogrywki wynik meczu ustalił Sundin, uzyskując 500. bramkę w karierze.

Trzecie trafienie w sezonie odnotował Kanadyjczyk polskiego pochodzenia - Wojtek Wolski (9.), ale jego zespół Colorado Avalanche przegrał u siebie 3:4 z Edmonton Oilers. Oprócz urodzonego w Zabrzu hokeisty bramki dla "Lawiny" zdobyli: Tyler Arnason (32.) i Milan Hejduk (52.).

Natomiast po dwa gole w ekipie "Nafciarzy" uzyskali: Petr Sykora (9. i 45.) i Ryan Smyth (38. i 41.), natomiast bramkarz Dwayne Roloson odnotował 39 udanych interwencji.

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli hokeiści Carolina Hurricanes. Obrońcy Pucharu Stanleya pokonali w Pittsburghu miejscowych Penguins 5:1, po trafieniach: dwóch Scotta Walkera (10. i 28.) oraz Erica Staala (3.), Andrew Hutchinsona (42.) i Mike'a Commodore'a (53.).

Jedynego gola dla "Pingwinów" uzyskał Kristopher Letang (33.).

W Buffalo zespół Sabres wygrał 7:4 z New York Rangers, a pierwszy raz w karierze trzy bramki w meczu zdobył napastnik "Szabel" - Chris Drury (18., 36. i 37.).

W zespole gospodarzy na listę strzelców wpisali się także: Ales Kotalik (15.), Daniel Briere (19.), Maksim Afinogenow (24.) i Jochen Hecht (29.), natomiast w ekipie Rangers - dwukrotnie Brendan Shanahan (12. i 33.), a także Fedor Tiutin (13.) i Martin Straka (59.).