14.10.06 Pierwsze zwycięstwo obrońców tytułu
NHL: Pierwsze zwycięstwo obrońców tytułu
PAP /14.10.2006 11:49
Andrew Ladd, Olli Jokines, Rod Brind Amour
Obrońcy Pucharu Stanleya hokeiści Carolina Hurricanes odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie lihi NHL, pokonując w Atlancie miejscowych Thrashers 4:3.

Szalę zwycięstwa przechylił na korzyść gości w ostatniej minucie meczu Ray Whitney. Bardzo dobrze spisywał się w bramce Hurricanes Cam Warde, broniąc 31 strzałów.

Burzę oklasków zebrał czołowy zawodnik Thrashers Jon Sim, strzelając w odstępie 22 sekund dwie bramki, zmniejszając dystans z 0:3 do 2:3. Stan meczu wyrównał na pięć minut przed końcową syreną Robert Holik.

Najwięcej widzów w piątkowy wieczór - 20 066 zebrało się w Detroit, by zobaczyć porażkę swoich pupilów 2:3 z Buffalo Sabres. Losy meczu rozstrzygnęły się w karnych za sprawą Alesa Kotalika. W regulaminowym czasie bramki zdobyli: dla gospodarzy obie Jason Williams, a dla gości Chris Drury i Thomas Vanek.

Wicelider Southeast Division Florida Panthers odniósł w piątek zwycięstwo, pokonując 3:2 inny zespół z półwyspu - "czerwoną latarnię" tabeli tej dywizji Tampa Bay Lightning. Było to siódme zwycięstwo Panthers nad rywalami w ostatnich ośmiu pojedynkach.

Rozstrzygnięcie padło dziewięć minut przed końcem spotkania po strzale Jaya Bouwmeestra. Przed nim na listę strzelców wpisali się Juraj Kolnik i Nathan Horton. Bramki dla Tampa Bay Lignting zdobyli: Vincent Lecavalier i Ryan Clark.

Dziesięć bramek padło w Vancouver, mieście przyszłych zimowych igrzysk olimpijskich, gdzie miejscowi Canucks przegrali z pierwszą drużyną Pacific Division San Jose Sharks 4:6. Gospodarze doznali trzeciej porażki z rzędu po dwóch wygranych.

Pierwszy celny strzał meczu padł w piątej minucie, kiedy to zawodnik gospodarzy Markus Naslund po raz 300. wpisał się na listę strzelców w rozgrywkach ligi NHL. Powody do radości miał także jego kolega Kevin Bieksa, który zdobył pierwszego gola w karierze dla Canucks.