Blog > Komentarze do wpisu
13.10.06 Metamorfoza Pittsburgh Penguins
NHL: Metamorfoza Pittsburgh Penguins
PAP /13.10.2006 10:07
Hokeiści Pittsburgh Penguins, którzy w ostatnim sezonie byli jednym z najsłabszych zespołów ligi NHL, pokonali na wyjeździe New York Rangers 6:5 i objęli prowadzenie w tabeli Atlantic Division.

Zwycięską bramkę dla "Pingwinów", na 3,3 sekundy przed końcem, zdobył Sidney Crosby.

Crosby wykorzystał okres gry w liczebnej przewadze, gdy na ławce kar przebywał kapitan Rangers - Czech Jaromir Jagr.

Był to czwarty punkt 19-letniego Kanadyjczyka w meczu. Wcześniej asystował przy golach: Krisa Letanga (w 30. minucie), Michela Ouelleta (36.) i pierwszej bramce Ryana Whitne'a (52.), który drugi raz wpisał się na listę strzelców w trzeciej tercji (48.), zapewniając swojemu zespołowi prowadzenie 5:4.

Autorem pierwszego gola dla zespołu gości był Jordan Staal (24.), który trafił do NHL w tegorocznym drafcie wybrany z numerem drugim przez Penguins. Podobnie jak Letang zdobył swojego pierwszego gola w lidze.

Najlepszym zawodnikiem Rangers był Jagr, który zdobył bramkę (25.) oraz asystował przy golach Michaela Nylandera (47.) i Brendana Shanahana (52.). Autorami pozostałych trafień dla nowojorczyków byli: Matt Cullen (27.) i Adam Hall (36.).

W Ottawie miejscowi Senators przegrali 0:1 z Calgary Flames, a jedyny gol padł po strzale Jarome'a Iginli (52.). Bramkarz "Płomieni" Miikka Kiprusoff obronił w czwartek 33 ataki rywali, zachowując po raz pierwszy w tym sezonie czyste konto.

Trzy z ośmiu czwartkowych spotkań zakończyły się rzutami karnymi. W ten sposób St. Louis Blues pokonali Boston Bruins 3:2, a w tym samym stosunku Minnesota Wild wygrała z Washington Capitals. Natomiast trzeci zakończył się zwycięstwem New Jersey Devils z Toronto Maple Leafs 7:6.

Bohaterem meczu w East Rutherford był napastnik Devils Brian Gionta, który w trzeciej tercji zdobył trzy bramki (47., 55. i 60.), doprowadzając do dogrywki, bowiem po 40 minutach gry Maple Leafs prowadzili 6:3.

Gionta wykorzystał też rzut karny w drugiej serii, ale zwycięstwo "Diabłom" zapewnił dopiero w czwartej rundzie John Madden, który wcześniej strzelił dwa gole (11. i 24.). Autorem szóstego trafienia był Siergiej Brylin (26.).

Natomiast w zespole z Toronto na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Matt Stajan (22. i 24.) oraz Jeff O'Neill (16.), Chad Kilger (25.), Darcy Tucker (29.) i Aleksiej Ponikarowski (35.).