11.10.06 Udany rewanż Flyers
NHL: Udany rewanż Flyers
PAP /11.10.2006 07:51
Fedor Tyutin, Henrik Lundqvist
Szwedzki napastnik Peter Forsberg zdobył gola i przy dwóch asystował, przyczyniając się do pierwszego w tym sezonie NHL zwycięstwa hokeistów Philadelphia Flyers. W środę pokonali oni w Nowym Jorku miejscowych Rangers 4:2.

Obydwa zespoły spotkały się w sobotę w Filadelfii, ale wówczas po 13 rundach rzutów karnych zwycięstwo odnieśli nowojorczycy, którzy prowadzą w tabeli Atlantic Division.

Forsberg zdobył pierwszego gola dla "Lotników" (w 4. minucie), ale jeszcze przed pierwszą przerwą wyrównał obrońca Rangers - Thomas Pock (17.) O zwycięstwie gospodarzy zadecydował początek drugiej tercji, w której bramki w odstępie 59 sekund strzelili Mike Knuble (27.) i Geoff Sanderson (28.), a prowadzenie 4:1 zapewnił im Simon Gagne (33.).

Przy trafieniach Gagne'a oraz Knuble'a asystował Forsberg, a obaj strzelcy odnotowali po jednym podaniu. Bramkarz Flyers - Antero Niittymaki udanie interweniował 25 razy. Wynik meczu ustalił na 29 sekund przed końcem drugiej tercji Brendan Shanahan, odnotowując trzecie trafienie w sezonie.

W Minnesocie hokeiści Wild pokonali 2:1 Vancouver Canucks, a zwycięskiego gola w czwartej serii rzutów karnych zdobył Petteri Nummelin, pokonując bramkarza Roberto Luongo, który w całym meczu obronił 35 ataków rywali.

Natomiast Manny Fernandez udanie interweniował 30 razy, myląc się tylko przy strzale Taylora Pyatta (30.), dającym Canucks prowadzenie 1:0. Do wyrównania doprowadził w trzeciej tercji Brian Rolston (52.).

W rzutach karnych Fernandez dwukrotnie wyciągał krążek z siatki, po strzałach Pavola Demitry i Mikko Koivu, natomiast Luogo pokonali Markus Naeslund, Brendan Morrison i Nummelin.

W trzecim środowym meczu Los Angeles Kings pokonali u siebie New York Islanders. Po pierwszej tercji był remis 2:2 po tym jak gole dla gospodarzy zdobyli: Michael Cammalleri (10.) i Tom Kostopoulos (18.), natomiast dla "Wyspiarzy" Richard Park (2.) i Aleksiej Jaszyn (20.).

Na sześć sekund przed końcem drugiej tercji "Królowie" objęli prowadzenie 3:2 po golu Brenta Sopla, a wynik meczu ustalił Aleksander Frołow, który wykorzystał okres gry w przewadze na 17 sekund przed końcową syreną.